آمریکا "حسن نیت" داشت ، ما نمی فهمیدیم!!!

"بی بی سی" فارسی به تازگی مطلبی منتشر کرده است با عنوان: " وقتی سیا از تدارکات جنگی صدام به دولت انقلابی(ایران) اطلاعات می رساند"! ازکامبیز فتاحی.

به باور نویسنده مقاله ، آمریکای خیرخواه یک سال پیش از حمله عراق به ایران تلاش نمود تا مقامات ج.ا.ا را متوجه خطر نظامی رژیم صدام سازد. سه هفته دیرتر ولی"جوانان رادیکال" سفارتش را هم اشغال کردند. او سپس می نویسد:
" ...اما شواهد و مدارک حاکیست که آمریکایی‌ها‌‌ همان یک بار و فقط در مورد عراق نبود که به دولت بازرگان اطلاعات دادند. بنا بر اسناد وزارت خارجه آمریکا که به تازگی از حالت طبقه بندی بیرون آمده، واشنگتن دست کم در یک مورد از «افزایش مداخلات شوروی» در امور داخلی افغانستان به طرف ایرانی گزارش داده بود".(لینک مقاله)
رادیو فردا هم به تاریخ 30 شهریور1389 مطلبی دارد با این تیتر:" لدین : آمریکا اطلاعات محرمانه زیادی در باره ارتش عراق در اختیار ایران گذاشت"!
تشابه محتوای دو مقاله از عناوین آن ها پیداست و علایق و انگیزه های مشابهی را هم برای ناشران آن می توان حدس زد. ولی اگر فکر می کنید که بی بی سی با سادگی از روی دست رادیو فردای 4 سال پیش تقلب کرده است، حرفه ای های این "ابر رسانه" را دست کم گرفته اید.
رادیو فردا همانجا می نویسد:"...- يعنى منظور شما اين است كه آمريكا بر خلاف باور عمومى به ايران در طول جنگ كمك كرده؟- مایکل لدین:دولت آمريكا از همه حمايت كرد. بستگى دارد، درچه محدوده زمانى صحبت مى كنيم. آمريكا در ابتدا ايران را حمايت كرد. اما بعد استراتژى خود را به حمايت از عراق تغيير داد. در مرحله بعدى باز به ايرانى ها كمك كرد. اين روند به همين شكل ادامه داشت..."( لینک مقاله).
 نویسنده عاقل بی بی سی ولی در مقاله مفصل خود، کوچکترین اشاره ای هم به "کمک آمریکا به صدام" نمی کند.در واقع هدف آمریکا از این دودوزه بازی، داغ کردن هرچه بیشتر تنور جنگ بوده است.
 نتیجه آن که تنها با انگولک کردن اسناد و حقایق می توان چنین تلقین کرد که آمریکایی ها خیر خواه ما بوده اند و ما قدرشان را نمی دانستیم!