برادربزرگ !

در تاریخ 20 اکتبر2014 ،"کریستوفر دومارژری"، مدیرعامل شرکت نفتی فرانسوی توتال که علی رغم خط و نشان کشیدن آمریکایی ها، برای مذاکره به روسیه سفر کرده بود، هنگام برخاستن هواپیمای شخصی اش از باند فرودگاهی درمسکو، در اثر سانحه کشته می شود. گفته شد که هواپیما با ماشین برف روب باند فرودگاه، که راننده اش مست بوده، تصادف کرده است. ظاهرا برای روسیه هیچ خفتی بدتر از این که میهمانی اینچنین مهم وشجاع را باید درتابوت به خانه باز گرداند، نمی توانست وجود داشته باشد.
این واقعه منحصر به فرد مدت های مدید می توانست سوژه خوبی برای رسانه های گردن کلفت غربی ، جهت مسخره کردن "روس های عرق خور" وطعنه زدن به میهمانان متمرد آنان شود. خیز اول این رسانه ها هم در باره خبر،کاملا پیش بینی شده صورت گرفت .ولی بلافاصله گزارش ها دراین باره ، بدون تفسیروتحقیروجارو جنجال متوقف شد. چرا؟ زیرا اثر انگشت "برادربزرگ"، بیش ازآن که فقط حرفه ای ها آن را ببینند،در این ماجرا قابل رویت بود.
بی بی سی فارسی21 اکتبر2014، در پی اعلام خبر مرگ رئیس توتال می نویسد: "در جریان اختلاف بین روسیه و اوکراین، کریستوفر دومارژری به شدت از مواضع روسیه حمایت می‌کرد و تابستان امسال در مصاحبه‌ای گفت که اروپای غربی نباید به فکر کاهش یا قطع وابستگی خود به گاز روسیه باشد و برعکس، باید بکوشد امنیت خطوط انتقال انرژی از روسیه به غرب را تضمین کند."(یعنی: ببینید!هرکه با ما درافتاد، ورافتاد!).
سفررئیس جدید توتال، "پاتریک پویان"، تنها یک ماه پس از مرگ کریستوفر دومارژری به مسکو و دیدارش با پوتین ، بیشتر به اعلام همدردی او با روس ها، تا برعکس آن شباهت داشت. او در این دیدار اعلام می دارد که: "استراتژی سلف خود را در رابطه با روسیه دنبال خواهد کرد".(راشاتودی،29نوامبر2014)
17 ژوییه هواپیمای مالزیایی با حدود 300سرنشین در شرق اوکرایین سرنگون می شود و غربی ها بلافاصله روسیه را عامل آن معرفی کرده و تحریم های اقتصادی علیه ان را به مورد اجرا می گذارند. گزارشات و تحلیل ها در این رابطه هم تنها تازمانی که دست اوکرایینی ها در ماجرا دیده نمی شد، گرم بود. روسیه اینک حتی نام و مشخصات خلبان جنگنده اوکرایینی را که به سوی هواپیمای مسافربری شلیک کرد، اعلام کرده است. و همه می دانند که پس از کودتا دراین کشور، این "برادربزرگ" است که همه کاره میدان می باشد.
ژوئن 2012،هواپیمای روسی ، هنگام پرواز نمایشی دراندونزی، جهت عرضه در بازار فروش، براثر قطع ارتباط و اختلال در سیستم الکترونیکی سقوط می کند. این حادثه ضربه بزرگی به اقتصاد و اعتبار روسیه وارد آورد. "پرس تی وی"، 8 خرداد91 در خبری با عنوان:"ردپای آمریکا در سقوط هواپیمای روسی"، اظهارات ژنرال ارتش روسیه را نقل کرد که درآن او به نقش"برادر بزرگ" در این رابطه اشاره می کند.
ژانویه 2012، ماهواره بسیار مهم و پرهزینه روسی"فوبوس" که عازم مریخ بود،هنگام خروج از جوزمین ، منهدم می شود. کارشناسان دولتی روسیه اختلالات ایجاد شده توسط رادارهای "برادربزرگ " را عامل احتمالی سقوط این ماهواره معرفی می کنند. بی بی سی روسی، 18 ژانویه 2012 می نویسد:"ناسا دخالت در سقوط ماهواره فوبوس را رد می کند".( والله واعلم!)


هیچ نظری موجود نیست: