از ادوارد اسنودن حمایت کنیم!

روزنامه گاردین در شماره دیروز 12.07.13 ، گزارشی از افشاگری جدید ادوارد اسنودن، کارمند سابق سرویس های امنیتی آمریکا منتشر کرده است با عنوان:" ماکروسافت رمزهای دسترسی به اطلاعت کاربران خود را در اختیار سازمان امنیت آمریکا می گذارد"! این  مهمترین گزارش دیروز خبرگزاری ها تا این لحظه در رسانه های خبری فارسی زبان آمریکایی چون  رادیو فردا و صدای آمریکا بازتابی ند اشته  و بی بی سی نیز تنها در لابلای مطلبی  با عنوان  دیگر، اشاره ای به آن نموده است.
ناکامی آمریکا در دستگیری و مجازات جولیان آساژ که نیمه پنهان چهره  این ابرقدرت را تاحدی درمعرض دید قرارداد، طبیعتا به وجدان های بیداردیگر ، چون اسنودن نیز این جسارت را می دهد تا با افشاگری های خود ،مردم جهان را هرچه بیشتر از ابعاد زندانی که آمریکایی ها برای به بند کشیدن آزادی آن ها طراحی کرده اند، آگاه سازند.
گزارش اخیر گاردین درنشریات روسی زبان هم به شکلی گسترده  مورد تجزیه و تحلیل قرارگرفته است . "24 نیوز"از جمله می نویسد:" ادوارد اسنودن در مصاحبه جدیدش با گاردین ، پرده از پرونده ای فوق محرمانه بر می دارد که مطابق آن شرکت ماکروسافت ضمن همکاری تنگاتنگ با سازمان های امنیتی آمریکا ، به آژانس امنیت ملی (NSA) امکان دسترسی به اطلاعات کاربرانش، از طریق گشودن کدرمزهای سیستم شرکت ماکروسافت را می دهد... ماه گذشته نیز گاردین از دسترسی NSA به کدرمزهای  گوگل،فیس بوک ، اسکایپ ، اپل، یاهو و برخی دیگر کمپانی های اینترنتی خبر داده بود".

برادلی منینگ ، سرباز آمریکایی که ویدئوی تیراندازی به مردم بیگناه عراق را دراختیار ویکی لیکس قرارداده بود، آنچنان در زندان آمریکا تحت شکنجه قرارگرفت که سخنگوی وزرات خارجه آمریکا در اعتراض به آن استعفا کرد(بی بی سی). همزمان محافظه کاران آمریکا خواهان محاکمه واعدام موسس ویکی لیکس ،جولیان آسانژ شدند(اشپیگل آنلاین)، تا دیگرکسی به فکر نمایش حد بی پروایی آنان در نقض حقوق انسان ها  نیافتد. همین محافل آمریکایی اینک ضمن درخواست استرداد اسنودن به آمریکا و خط ونشان کشیدن برای کشورهایی که حاضر به دادن پناهندگی سیاسی به وی شده اند، سعی می کنند تا او را نزد آمریکائیان به عنوان یک خائن معرفی نمایند. در حالی که مخاطب او نیز،چون ویکی لیکس، افکارعمومی و نه قدرت های رقیب آمریکا هستند.
عدالت خواهان ایرانی نیز دوشادوش مردم دیگر کشورها،در کنار این قهرمانان ایستاده وصدای اعتراض خود را علیه تعقیب و تهدید آنان بلند می کنند.

هیچ نظری موجود نیست: